Kurz rýchleho čítania

Platí niečo z tohto aj pre teba?

 • Chcel by si čítať výrazne rýchlejšie
 • Nové vedomosti sú dôležité pre tvoj život a úspech
 • Čítanie ťa baví
 • Si samouk
 • Chcel by si poraziť konkurenciu
 • Zaujímaš sa o zlepšovanie schopností a zvyšovanie pracovných výsledkov

Tak čítaj ďalej 🙂 Mohlo by ťa to zaujímať.

 

Dávam ti slovo, že môžeš získať schopnosť čítať 2-3-4x rýchlejšie. S vysokým porozumením a kvalitným zapamätaním. Bez nejakej extra námahy. Aj napriek tomu, že to vyzerá ako nepravdepodobné.

 

Áno, dá sa to. Vďaka rýchločítaniu.

Človek si dnes čoraz viac uvedomuje hodnotu času a aj to, ako jeho cena každým dňom stúpa. Každý deň nás doslova bombarduje kvantum nových informácií. A my nemáme šancu všetky spracovať.

Nedá sa donekonečna skracovať čas nevyhnutný na odpočinok. Ani tie činnosti, ktoré potrebujú svoj čas nemožno zhusťovať a zrýchlovať donekonečna. Avšak my chceme a musíme sa snažiť o získanie čo najväčšieho množstva informácií. Tento fakt nás núti uvažovať o prostriedkoch ako ušetriť čas.

Zamysli sa nad tým, koľko musíš každý deň čítať. Čítaš noviny a správy aby si vedel, čo sa deje vo svete, denne desiatky až sto emailov, knihy, správy, analýzy, listy, letáky, ktoré sa vynárajú. Každý deň. Keď vezmeme do úvahy množstvo času, ktorý čítanie spotrebuje, je to schopnosť ktorú by si mal chcieť zlepšiť.

Jedným z najefektívnejších prostriedkov na ušetrenie času je rýchločítanie.

 

Všetky výhody rýchločítania sú:

 • Získaš viac informácií za kratší čas
 • Získaš lepšie študijné výsledky
 • Budeš mať viac voľného času
 • Stihneš prečítať všetky tie hromady kníh a blogov
 • Rýchlejšie profesijné zlepšenie a náskok pred konkurenciou
 • Lepšie porozumenie a zapamätanie
 • S ľahkosťou si vytvoríš zvyk čítať každý deň
 • Môžeš získať schopnosť prečítať 1 knihu za deň

 

Tieto výhody človek môže získať absolvovaním kurzu rýchločítania.

 

Kurz rýchleho čítania

Kurz rýchločítania je kompletný návod ako získať schopnosť rýchleho čítania. Rozoberám v ňom každú stránku rýchločítania: správne pohyby na nacvičenie – fixácie, zrakové rozpätie, očná gymnastika, nízkohodnotné slová; škodlivé pohyby na minimalizovanie a odstránenie – subvokalizácia, regresie, sprievodné pohyby; štýly čítania, ako to trénovať, prekážky v rýchločítaní, trojfázové čítanie, predčítanie textu.

Budúci rýchločitateľ získať poznatky o štruktúre textu, naučí sa aktívnemu čítaniu, odučí sa neefektívnym pohybom oka a zároveň vytrénuje oči, aby minimalizoval nevyhnutné pohyby očí. Pridávam ďalšie návody a rady, ktoré priamo k rýchločítaniu nepatria, no pomôžu stať sa ešte efektívnejším čitateľom.

Nebude prosto proste čítať rýchlo. Stane sa efektívnym čitateľom. Pri rozumnej miere zapamätania textu a porozumení bude môcť dosiahnuť rýchlosť aj 800 slov za minútu.

Aký výsledok sa dá očakávať po mesiaci tréningu? Rýchlosť čítania približne 500 slov za minútu. 520, 540. So šťastím a tvrdým úsilím aj viac.

 

Pre koho je kurz vhodný:

Pre všetkých, ktorí musia byť v neustálom kontakte s novými informáciami: manažéri, predajcovia, podnikatelia, odborníci, novinári, politici, knihovníci, učitelia, zástupcovia štátnej či verejnej správy.

Pre každého študenta, ktorý berie svoje štúdium vážne, chcel by sa lepšie učiť a skutočne ovládnuť svoj odbor štúdia.

A pre každého samouka, ktorý sa túži rozvíjať v rozumnom množstve času.

 

22 €

Podrobne. Čo je rýchločítanie?

Rýchločítanie je technika efektívneho čítania. Umožní ti čo najrýchlejšie a s najväčším prínosom prečítať daný dokument, dostať z neho to najdôležitejšie a čo najdlhšie si to pamätať. Cieľom rýchločítania je ušetriť v dnešnej uponáhľanej dobe tak vzácny čas. V konečnom dôsledku ti to ušetrí stovky hodín času.

Predstav si prečítať 20, 30, alebo 40 kníh tento rok bez toho, aby na to bolo treba minút veľké množstvo času. Je to možné.

Je to technika s maximálnou návratnosťou. Čím skôr sa to naučíš, tým vyšší bude prínos. V priebehu pár týždňov sa to naučíš, ale zostane ti to po celý život. Používať to budeš ďalších 20-30 rokov každý deň. Každý text v tvojom živote prečítaš rýchlejšie než dnes. Ušetríš tým stovky hodín času.

O koľko viac informácií by si mal teraz kebyže si rýchločítanie naučil v 20-tke? O koľko viac informácií by mal 45 ročný človek, ak by ho používal 25 rokov? A o koľko menej by vedeli a dokázali konkurenti?

Ak rýchločítanie ešte nepoužívaš, si v strate. Za ten čas si mohol vedieť ďaleko viac a dnes by si bol ďalej.

 

Pri rýchlom čítaní nebudem vedieť, čo čítam

Najčastejšia námietka. A zároveň mylná predstava prenasledujúca rýchločítanie.

Nepáči sa mi spôsob, akým je rýchločítanie prezentované. Potom to vyzerá tak, že je to iba o zvýšení rýchlosti čítania. Vo výsledku veľa ľudí robí rýchle a predčasné súdy. Tvrdia, že kvôli rýchlosti klesne porozumenie. Nie je to tak.

Čítame preto, aby sme sa vnútorné aj vedomostne obohatili. Ak čítanie toto nespĺňa, nie je čítaním v pravom zmysle slova. Kmitať očami bleskovo bez porozumenia nemá žiaden zmysel. Nijak to človek neobohatí. Preto pri rýchločítaní nemôže ísť o zrýchlenie na úkor porozumenia.

Rýchločítanie sa riadi paretovým pravidlo 80/20. Za 20% času získaš 80% informácií. A tému s ľahkosťou pochopíš – o čo ide. Oplatí sa ti minúť 4x viac času na získanie zvyšných 20% vedomostí? Ktoré nie sú nutné k pochopeniu? Odpovedz si sám.

Nikto samozrejme nepopiera, že niektoré texty je nutné študovať riadok po riadku, aj niekoľko týždňov. Jeden riadok môžete študovať aj celú hodinu. Volá sa to analytické čítanie a je jedným z rôznych štýlov čítania. Používa sa na texty, ktorým chceme dokonale porozumieť.

Rovnako ako lietadlá nevyradili bycikle, vlaky, autá, tak ani rýchločítanie nevyradí iné štýly čítania.

Otázka však znie: Koľko odborných textov čítaš? Koľko kníh potrebuješ študovať celé týždne? Minimum. Pre väčšinu textu poslúži rýchločítanie perfektne. Dokonca aj s odborným textom sa dá pracovať efektívnejšie.

 

Ako bude prebiehať výcvik?

Kurz má formu informačného produktu – je to návod vo forme eknihy. Preto bude doručenie cez email a okamžité.

Výcvik bude prebiehať formou samoštúdia. V produkte je vysvetlená teória rýchleho čítania, správne a nesprávne pohyby oka a konkrétne cvičenie na tréning oka. V prílohe sú cvičné hárky, tréningový plán, kalendáre a iné pomôčky. Po naštudovaní textu a zoznámení sa s prílohami výcvik môže začať.

Prečo sa nejedná o víkendový kurz v prenajatých priestoroch?

Pretože by som musel platiť za prenájom priestorov, vyhotovenie študijných materiálov i pomôcok, občerstvenie plus zvýšiť to o moju mzdu. Cena by musela byť násobne vyššia. Aspoň 150€. Aj viac. Konečná cena by teda bola viac než desaťnásobok tej súčasnej. Navyše by si strávil veľa času cestovaním a pri absencii by si prišiel o časť tréningu. Nízku cenu zabezpečuje práve samoštúdium.

 

3 vedecké vysvetlenia ako to funguje

Efektívne čítanie je vizuálny proces. Slovo je symbol, ktorý niečo vyjadruje, nejaký koncept – objekt, činnosť, jav alebo vzťah. Človek si spomenie na partnera, keď sa pozrie na svadobnú obrúčku. Keď niekto povie zvukový symbol „strom“, vybavíme si obraz stromu. Myseľ nemá veľa práce.

Pri písanom slove je to zložitejšie pretoževyjadruje zvuk, ktorý niečo symbolizuje. Tvoja myseľ najprv vidí napísané (1), potom to spracuje (2) a premení na zvuk (3). Zvuk musí srpacovať tiež (4) a spojí ho s tým, čo vyjadruje (5).

Pri rýchločítaní to je inak. Myseľ najprv uvidí napísané (1) a potom to prekonvertuje (2) na význam konceptu (3). Podstatné je, že mysel automaticky preskočí zvuk. Výsledkom bude kratší a hlavne rýchlejší 3-bodový proces.

Prečítať si druhé a tretie vedecké vysvetlenie >>

 

Dokážeš prečítať 1 knihu za deň?

Za aký čas prečítaš celú knihu? Za pár dní? Týžden? Alebo ešte viac? A čo keby si to stihol za jeden deň? Nebolo by to úžasné?

Rýchločítaním je možné prečítať jednu knihu za deň. Nie každý rýchločitateľ to dokáže, rozhodne sa to však dá. Teraz nemyslím, že ju budeš čítať celý deň od rána do večera. To dokáže každý trochu skúsenejší čitateľ. Ale zvládneš to za 2-3 hodiny. Napríklad raz dávnejšie večer som nemohol zaspať. Tak som si prečítal knižku Kult liekov od Johna Virapena. Za hodinu a 23 minút. A potom som unavený šiel späť.

Vieš si predstaviť to obrovské množstvo informácií, ktoré by si mal, kebyže si aj ty takto čítal?

 

Rýchločítanie nefunguje na odborné knihy!

Prečítaj túto vetu: „Akumulátor je zdroj jednosmerného napätia, ktorý je založený na elektrolýze. Stáva sa zdrojom elektromotorického napätia po prechode elektrického prúdu elektrolytom akumulátora alebo nabíjaním.“ Máš na to sekundu a dávam ti rok tréningu.

Nedokážeš to? No potom rýchločítanie pre odbornú literatúru nefunguje!

Nie je to celkom tak. Jedna z vecí, ktorý kurz zlepší je obrátkovosť myslenia. Pri rýchločítaní myseľ ide na plné obrátky. Nemá čas premýšľať nad niečím iným, utekať od témy a nudiť sa. Výsledok je, že tvoj mozog bude schopný rýchlejšie absorbovať informácie. Vďaka tomu sa dá aj odborná literatúra čítať rýchlejšie. Akurát tie zlepšenia tam sú v jednej až dvoch desiatkách percent, nie v násobkoch.

A aj keby rýchločítanie vôbec neskrátilo čas na odbornú literatúru, tak to predsa vôbec nevadí. Pretože koľko takej literatúry čítaš? Minimum. 90% textu, ktoré čítaš sú správy, články, priemerné knihy. Rýchločítaním teda môžeš zvládnuť 90% textu prečítať 3-4x rýchlejšie. Takže stále sa to oplatí.

 

Aj zrýchlenie čítania o 10% je super

Aj zrýchlenie čítania o 10% je výhodné. Keby tréning trval týždeň, tak týždeň by trvalo až by množstvo ušetreného času dosiahlo množstvo času na tréning. Bol by si na nule. Odteraz by išlo o skutočný časový zisk. Odteraz až po celý život. Každý deň vždy keby si niečo čítal by si dosahoval časový zisk. Ďalších 20, 25, 35 rokov.

Naučiť sa rýchlemu čítaniu sa teda oplatí aj kvôli 10%-nému zlepšeniu.

Teraz vezmi v úvahu, koľko času by si získal pri 3-4x rýchlejšom čítaní.

 

Ja sa to naučiť nemôžem, je to vrodené

Správnej technike čítania sa môže naučiť každý bez ohľadu na inteligenciu alebo vzdelanie. Najznámejšia rýchločitateľka na svete Anne Jones sa začala rýchločívaniu venovať po jej štyridsiatke. Naozaj. Dovtedy čítala len bežnou rýchlosťou. Potom, po tréningu dokázala prečítať Harry Potter – Relikvie smrti za 47 minút. Čítala rýchlosťou 4251 slov za minútu. Dokázala to tréningom.

 

Mne to bude trvať dlho

Súčasťou kurzu rýchločítania je tréningový plán, s ktorým si techniky nacvičíš a naučíš sa ich správne používať. Vďaka tomu ihneď pocítiš prvý výsledok. Po niekoľkých dňoch tréningu sa zlepšíš dramaticky. Postupne ťa prevediem zložitejšími a zložitejšími cvičeniami. Na konci štvortýždenného tréningu by si mal čítať 3x rýchlejšie.

 

Kto vlastne som?

Volám sa Michal Compel a som podnikateľ vo vzdelávaní.

Pomáham ľuďom vzdelávať sa efektívne, jednoducho a bez námahy. Učím ako získať viac informácií za kratší čas a ako získať hocijakú schopnosť v rekordnom čase. Preto, aby sa človek vzdelával pre prax a život.

Mám 21 rokov a efektívnym učením sa zaoberám tri roky – od roku 2013. Na vlastnej koži som vyskúšal desiatky a desiatky techník efektívneho učenia. Mám zásadu, že šírim ďalej len to, čo sám používam alebo som v minulosti používal.

K rýchločítaniu som sa dostal vďaka čítaniu. Čítať knihy som začal ako 15 ročný. Odvtedy čítam takmer každý deň. Lenže prečíta knihu mi trvalo aj celý týždeň. Zúfalo som túžil čítať rýchlejšie, tak som hľadal možnosti. Nakoniec som objavil úžasný svet efektívneho učenia. Rýchločítanie, myšlienkové mapy, pamäťové techniky, asociovanie.

Ako 20 ročný som mal všetkého akurát tak dosť a rozhodol som sa, že chcem ísť podnikať. Chcel som byť sám sebe pán, byť nezávislý a sebestačný. Ani sekundu som neváhal, čo idem robiť: budem podnikať vo vzdelávaní.

Mám skúsenosti s väčšinou slovenských a českých zdrojov o rýchločítaní. Študoval som zahraničných odborníkov. Či už knihy a eknihy, kurzy, blogy, webináre. Absolvoval som dva kurzy rýchločítania a zvládol mnoho kníh.

» Michalov príbeh v skratke

 

Čo ak som podvodník?

Dať peniaze na ponuku, ktorá znie takto fantasticky až neuveriteľne je veľmi riskantné. Čo ak som podvodník? Čo ak ťa okradnem a peniaze už neuvidíš? Čo ak to nebude fungovať ako som sľúbil? Čo ak to nie je pre teba a nákup je len vyhodením peňazí?

Veď jasné, viem čo myslíš. Znie to dobre. Až priveľmi dobre.

Preto som pripravil dôkazy, že podvodník nie som:

 

Je to rozšírené po celom svete

„Speed reading“ má 47 200 000 výsledkov vyhľadávania v Google. Slovo „schnell lesen“ má 494 000 výsledkov vyhľadávania. Na prvých priečkach sú seriózne portály a stránky. Sú milióny výsledkov samé nezmysly?

Ono, kurzy rýchleho čítania sú po celom svete. Veď si otvor nemecký a anglický internet a nájdeš ich nespočetne veľa. Sú všetky tieto desiatky a desiatky kurzov po celom svete podvod? Alebo na tom predsa len niečo bude?

Rýchle čítania vzniklo v 50. rokoch minulého storočia. Je reálne, aby sa takmer 70 rokov po celom svete predávalo niečo, čo nefunguje? Na súkromnom trhu?

 

Anne Jones prečítala 4251 slov za minútu

Anne Jones sa dostala do pozornosti predovšetkým anglofóbnych médií v roku 2007. Ihneď po oficiálnom uvedení knihy Harry Potter – Relikvie smrti na trh ju prečítala za dych zarážajúcich 47 minút a 1 sekundu. Relikvie smrti majú 199 797 slov a 607 strán. To znamená, že jej rýchlosť čítania bola 4 251 slov za minútu. Prekvapujúci je fakt, že rýchločítaniu sa začala venovať až po jej štyridsiatke.

Ako dôkaz jej dôkladného porozumenia po dočítaní poskytla niekoľkým médiám recenziu knihy. Recenzia bola bezchybná a správna. Navyše to bola prvá recenzia na Relikvie smrti na svete.

Pre porovnanie, rýchlosť čítania u bežného čitatela je 200 – 250 slov za minútu. Anne teda číta 14-krát rýchlejšie než priemerný čitateľ.

Dozvedieť sa viac o Anne Jones >>

 

Americký prezident John F. Kennedy

John Fitzgerald Kennedy bol jeden z najznámejších rýchločitateľov na svete. Prezidentoval v rokoch 61 – 63. Počas jeho politickej kariéry patrilo rýchločítanie k jeho prioritám.

Kennedy absolvoval kurz rýchločítania ihneď po nástupe do Bieleho domu spolu so svojím bratom Bobbym. Požadoval to aj po svojom týme. Dokonca aj jeho žena Rosalynn bola rýchločitateľka.

Túžil byť schopný denne prečítať dve až tri knihy. Tvrdým tréningom vycibril rýchlosť až 2500 slov za minútu. Je zdokumentované, že ráno pri raňajkách prečítal šesť novín. Vlastne neustále niečo čítal, páčilo sa mu mnoho žánrov kníh a stále druhým odporúčal knihy, ktoré prečítal.

 

22 €

 

Najlacnejší kurz rýchleho čítania na trhu

Môj kurz rýchleho čítania je najlacnejší zo všetkých na slovenskom a českom trhu. Výhodnejšiu cenu nenájdeš.

Nejde však o nízku cenu na úkor kvality?

Nie, nejde. Rýchločítanie používam niekoľko rokov, absolvoval som dva kurzy a kúpil veľa kníh. V mojom kurze sú zhrnuté znalosti z týchto všetkých zdrojov. Za kvalitu garantujem zárukou vrátenia peňazí na 60 dní. Kedykoľvek v priebehu dvoch mesiacov od kúpy môžeš požiadať o vrátenia peňazí.

 

Najlepšia investícia do celého života

Kurz rýchločítania bude najlepšia investícia, akú si kedy urobil. Som presvedčený o tom, že schopnosť čítať raketovou rýchlosťou ti zmení život závratným spôsobom. Z dlhodobého hľadiska ti pomôže zarobiť minimálne 100x viac. A zároveň žiť naplnený a šťastný život.

Prínosy ti budú tiecť nielen dnes, o týždeň, alebo tento rok, ale po celý život. Pretože zručnosť rýchleho čítania budeš používať po celý život. Pravidelne. Ďalších pár desiatok rokov.

Jednorázová platba cez mail 16€ = Rýchlejšie čítanie po celý život. Ďalších 20, 25, 35 rokov.

Podiel know-how na produkcii tovarov a služieb je dnes najvyšší v dejinách a bude sa naďalej zvyšovať. Znalostná ekonomika sa bude rozrastať. Hodnota schopnosti rýchločítania v budúcnosti bude stúpať takže čím skôr ju získaš, tým väčšiu výhodu oproti ostatným budeš mať.

Ak sa rozhodneš kurz nekúpiť, môžeš stratiť obrovské desiatky až stovky hodín na pomalom čítaní a následne sa ťa konkurencia môže predbehnúť. Ako študent strácaš zbytočné hodiny kvôli pomalému čítaniu.

 

60-dňová garancia vrátenia peňazí

Som absolútne presvedčený, že kurz rýchločítania naplní veľké sľuby, ktoré som ti dal.

Ako dôkaz ti dám 100%-nú garanciu vrátania peňazí na 60 dní. Kedykoľvek v priebehu dvoch mesiacov od kúpy môžeš požiadať o vrátenia peňazí. Vrátim ti plnú cenu produktu. Bez udania dôvodu. Peniaze ti pošlem na účet okamžite. Bez nepríjemných a dotieravých otázok. Rýchlo, ešte v ten deň. Bez nutnosti poslať mi nejaký dôkaz, že ti to nešlo. Nič také nechcem.

A je mi úplne jedno, že uplatnenie záruky bude v 59. deň, v 23 hodine 59 minúte a 59 sekunde. Peniaze ti vrátim.

Takže celé riziko a všetky náklady na objednávku beriem na seba. Pre teba to je investícia bez najmenšieho rizika. Tak pevne som presvedčený, že kurz rýchločítania splní všetky sľuby.

Prečo to robím? Kde je háčik?

Dať dvojmesačnú záruku sa mi oplatí pretože vďaka tomu eliminujem veľkú prekážku v kúpe: zákaznícke riziko. Takže získam desiatky platiacich klientov, ktorých by som za prítomnosti rizika stratil. Produkt je kvalitný takže sa nebojím, že by mi ho klienti vo veľkom vracali.

Ale iste, budú špekulanti, čo garanciu zneužijú. Tí by boli aj tak. Oni si vždy nájdu cestu, ako veci zneužiť. Ja sa však musím sústrediť na ľudí, ktorí majú o moje produkty seriózny záujem a pre nich nastaviť moju ponuku.

 

Poradenstvo zadarmo

V rámci ponuky dostaneš aj poradenstvo zadarmo. Niečo ti nepôjde alebo nebude jasné? Stačí mi napísať a ja ti rád odpoviem. 🙂

 

Ďalšie informácie

4 začiatočnícke rady ako čítať rýchlo a efektívne >>

História rýchločítania: ako vzniklo a kedy prišlo k nám? >>

11 najznámejších rýchločitateľov na svete >>

9 mylných predpokladov o rýchlom čítaní >>

12 benefitov, ktoré získaš vďaka rýchločítaniu >>

 

Často kladené otázky

Čo musím urobiť aby to fungovalo?

Musíš ísť do akcie. Prečítať o technike a raz ju skúsiť nestačí. Tak ti to fungovať nebude. Úplne novú pamäťovú techniku na prvý pokus nespravíš dobre. Ako zareaguje väčšina ľudí? Povedia: „Nefunguje to, kašlať na to, je to nejaká blbosť.“

Ak tá technika funguje tisícom ľudí po celom svete (a americkým prezidentom) no tebe nie, tak si myslíš, že problém bude v stratégií? Alebo vo forme, akou si ju uplatnil? Niektoré veci treba skúsiť dva, tri, štyri krát. Až následne to zaklapne.

Keď sa dozvieš novú stratégiu, ale na prvý krát ti to nevyšlo. Má zmysel opakovať ju niekoľkrát až kým sa do toho nedostaneš? Až dokým nebudeš v bode, kedy naozaj čítaš 3-4x rýchlejšie?

Ako prebieha objednávka?

Môžeš si zvoliť spôsob platby: pay pal, kreditnou kartou alebo bankovým prevodom. Tvoje údaje budú v bezpečí. Používam bezpečný systém. Kurz rýchločítania má formu internetovej knihy. Návody v nej sú napísané a vysvetlené presne ako v klasickej knihe. Bude doručená na tvoju emailovú adresu do 5 minút po zaplatení. Potom si ju môžeš stiahnúť do PC.

Čo ak kurz omylom vymažem z počítača?

Napíšeš mi správu cez mail a ja ti ho pošlem znovu.

Budú nejaké aktualizácie kurzu rýchločítania?

Áno, budú. Kurz rýchločítania stále zlepšujem. Keď vyjde jej nová verzia, automaticky ju pošlem všetkým, ktorí si ju v minulosti kúpili.

Môžem si to najprv vyskúšať?

Samozrejme. Môžeš. V kurze sú tie najefektívnejšie cvičenia a podrobne rozobraná celá technika rýchločítania. Na vyskúšanie a overenie, že to funguje mám na stránke tieto techniky: 4 začiatočnícke rady ako čítať rýchlo a efektívne >>

 

22 €

Máš nejakú otázku? Tak mi napíš správu 🙂