Nové blogy

Doktorand plat príjem

Plat doktoranda: Koľko môžeš zarobiť v čistom? Oplatí sa vedecká dráha?

Možno si práve v poslednom roku inžinierského alebo magisterského štúdia a riešiš dilemu, či pokračovať ďalej ako doktorand alebo sa zamestnať v súkromnom sektore. Alebo sa rozhliadaš a zbieraš informácie, kam po štúdiu. Kľúčová je informácia, aký bude tvoj plat na doktorandskom štúdiu a aké máš kariérne možnosti.
Read More
Naučené sa musí stať integrálnou súčasťou tvojho myslenia

Naučené sa musí stať integrálnou súčasťou tvojho myslenia

Naučená vedomosť sa ti musí vybaviť, keď čítaš text, ktorý s ňou súvisí. Musíš ju vedieť porovnať s novou a naformulovať nový záver. Inak učenie nemá zmysel.
Read More
študentská pôžička

Študentská pôžička: výška úveru, podmienky a na čo si dať pozor

Si študent a chceš študovať bez finančných starostí? Tak na to tu je študentská pôžička. Podmienky sú veľmi priaznivé a začínaš splácať až po doštudovaní.
Read More
Výdaj informácií

Výdaj informácií: asi najúčinnejšia pamäťová technika vôbec

Výdaj informácií znamená vydať prečítaný text na čistý papier z pamäti, bez pomoci. Bez pozerania sa do poznámok, myšlienkových máp, bez knihy. Prečítaš si niečo, papiere otočíš, nech do nich nevidíš a vydáš prečítaný text z hlavy.
Read More
preco zabudame

Prečo zabúdame? A ako zvrátiť zabúdanie?

Zabúdame, kde sme nechali kľúče, či sme užili liek, na skúške dostaneme okno, nevieme si spomenúť, kde sme zaparkovali. Prečo sa to deje? A dá sa to zastaviť? Čítajte ďalej a dozviete sa.
Read More
Mnemotechniky nefungujú

Mnemotechniky nefungujú. Radšej použi iné techniky. Prečo?

Po mnohých rokoch, čo sa venujem efektívnemu učeniu musím konštatovať, že mnemotechniky nie sú v praxi funkčné. Hoci s nimi boli dosiahnuté všetky pamäťové rekordy. Prečo si to myslím?
Read More
Doučovanie matematiky

Hľadáte doučovanie matematiky? Tu je niečo oveľa lacnejšie

Zháňate doučovateľku matematiky? Blbé na doučovaní je vysoká až premrštená cena. Veľakrát sa dá matematika naučiť lacnejšie a rovnako dobre ako na doučovaní. Ale zadarmo. Ukážem vám ako na to.
Read More

V knihách nájdeme všetko. Oplatí sa platiť za drahé kurzy? Päť pádnych dôvodov, prečo áno

Z kníh sa dá naučiť programovanie, photoshop aj facebook marketing. Oplatí sa teda platiť stovky eur za drahé kurzy? Veď knihy sú viac ako desaťnásobne lacnejšie, preboha. Tu sa dozvieš, prečo áno.
Read More

Na výške a hľadáš dobrý job? Založ si osobný blog. Získaš tieto štyri výhody

Dumáš, ako si po štúdiu nájsť dobrý job? Alebo chceš stážovať v známej firme? Tak tento návod je presne pre teba. Prezradím ti, prečo osobný blog dramaticky zvýši tvoju šancu na získanie dobrej práce. Následne ti dám krok-za-krokom návod, ako blog vytvoriť. Osobný blog je webstránka v tvare tvojho mena (www.tvojemeno.sk), kde publikuješ články na rozličné témy – práca, skúsenosti, názory, tvoj svet a tvoje koníčky atď. Ako príklad poslúži napríklad blog politológa Eduarda Chmelára: www.edochmelar.sk. Alebo blog Jaroslava Dodoka, mladého marketéra: www.jaroslavdodok.com.  Ale ako ti vlastný blog pomôže získať lepší job alebo napeckovanú stáž?   Štyri dôvody, prečo si...
Read More