Kurz rýchleho čítania

Frustruje ťa tá hromada neprečítaných kníh?

Toľko vecí by si rád prečítal. No tušíš, že na to nebudeš mať dosť času. Veľa z toho proste nikdy neprečítaš.

 

Poznáš niečo z tohto?

Prečítať všetok materiál na skúšku ti zaberie veľa času. A ty by si chcel dať celé. Pokukávaš aj po doporučenej literatúre.

Aj by si si sadol za tie knihy. Len je to nudné, namáhavé a zdĺhavé.

Máš dlhý zoznam kníh a tém, ktoré chceš naštudovať. Ale asi to nikdy nestihneš.

Občas si len tak zoberieš nejakú knihu a prečítaš ju.

Čítaš každý deň.

Neprokrastinuješ. Makáš. Chceš naštudovať toľko vecí. Ale nie je kedy.

Premýšľaš, čo by si už mohol vedieť a kde by si mohol byť, ak by si toho vedel viac.

 

Teraz si predstav toto: čítal by si dvakrát rýchlejšie. To by bolo niečo, že?

Sú ľudia, ktorí to dokážu. A môžeš sa to naučiť aj ty.

Vďaka kurzu rýchločítania.

 

Mám pre teba ebook kurz rýchleho čítania, pomocou ktorého získať zručnosť čítať rýchlo.

kurz rýchleho čítania

 • Zvýšiš rýchlosť čítania – o polovicu, dvakrát, aj viac
 • Konečne prečítaš to, čo by si chcel, ale k čomu si sa nikdy nedostal
 • Čítanie prestane byť namáhavé
 • Učenie na skúšku bude trvať kratšie
 • V škole budeš mať lepšie známky
 • Čítať budeš s kvalitným porozumením a zapamätaním
 • Získaš viac vedomostí za kratší čas
 • Tvoj obor budeš poznať lepšie ako ostatní
 • Získaš náskok pred konkurenciou – či si mladý človek alebo niekto skúsenejší
 • Začneš sa viac vzdelávať, čo je kľúčové pre dosiahnutie životných cieľov
 • Môžeš získať skill prečítať knihu za jeden deň

 

Presvedčil som ťa? Tak si kúp kurz a čítaj oveľa rýchlejšie

kurz rýchleho čítania

Cena: 14,89 €

 

Už čoskoro v predaji!

 

Čo je rýchločítanie?

Rýchločítanie je lepší a šikovnejší spôsob ako čítať a celkovo pracovať s textom. Budeš vedieť robiť hlavne tri veci: Čo najrýchlejšie a s čo najväčším prínosom prečítať text. Dostať z textu to najdôležitejšie. A čo najdlhšie si to pamätať.

Nebudeš proste čítať rýchlejšie. Budeš v prvom rade efektívnejší čitateľ. Odučíš sa neefektívnym a spomaľujúcim pohybom oka. Vytrénuješ oči tak, aby si minimalizoval pohyby očí. Pochopíš štruktúru textu. Naučíš sa aktívnemu čítaniu. Tvoj mozog si zvykne na rýchle absorbovanie slov a viet.

Bežná rýchlosť čítania je 250-300 slov za minútu. S rýchločítaním môžeš pri rozumnej miere zapamätania a porozumení textu dosiahnuť aj 700-800 slov za minútu.

No nie je to iba o rýchlosti. Často to je tak prezentované. Potom ľudia zvyknú robiť predčasné súdy. Tvrdia, že ľudia nedokážu spracovať toľko informácií a že kvôli rýchlosti klesne porozumenie.

Čítame preto, aby sme sa vnútorné aj vedomostne obohatili. Ak čítanie toto nerobí, nie je čítaním v pravom zmysle slova. Preto ani rýchle čítanie bez porozumenia nemá zmysel. Preto nejde o zrýchlenie čítania na úkor porozumenia.

Rýchločítanie sa riadi paretovým pravidlo 80/20. Za 20% času získaš 80% informácií. A tému s ľahkosťou pochopíš – o čo ide. Oplatí sa ti minúť 4x viac času na získanie zvyšných 20% vedomostí? Ktoré nie sú nutné k pochopeniu? Odpovedz si sám.

Nevravím, že niektoré texty nie je nutné študovať riadok po riadku, aj niekoľko týždňov. Jeden riadok môžeš študovať aj celú hodinu. Volá sa to analytické čítanie a je jedným z rôznych štýlov čítania. Používa sa na texty, ktorým chceme dokonale porozumieť.

Rovnako ako lietadlá nevyradili bicykle, vlaky a autá, tak ani rýchločítanie nevyradí iné spôsoby čítania. To, že ovládaš rýchločítanie neznamená, že neštuduješ knihy detailne. A že si veci nememorizuješ. A naopak. Niektoré knihy treba čítať analyticky, no ani to neznamená, že rýchločítanie je blbosť.

 

Ako rýchločítanie funguje?

Rýchločítanie je obyčajná zručnosť – rovnako ako hranie na gitaru. Dá sa získať tréningom pohybov oka. Sú pohyby, ktoré treba vylepšiť. Sú spomaľujúce pohyby, ktoré ťa brzdia v čítaní. Tieto treba buď odstrániť, alebo aspoň minimalizovať.

Najprv sa trénuje izolovane, jeden pohyb za druhým. Plná pozornosť sa zameriava len na jednu vec.

Napríklad regresie – vrátenie sa v texte. Skoky očami späť na vetu, ktorú si už čítal. Vrátením sa strácaš čas opätovným prečítaním toho istého. Ale čo je horšie, prerušuje sa niť myšlienok a kompozícia textu sa triešti. Aj najnepatrnejšie vrátenie pôsobí mätúco.

V kurze rýchločítania ti poviem, ako regresie minimalizovať a ty to nadriluješ. To isté platí tiež pre iné pohyby.

Takto natrénuješ niekoľko pohybov. Potom to treba dať dokopy a čítať tak nejaký text. Najprv odsek, komentár. Napokon malú knižku. V tomto bude už zvládneš čítať rýchlo aj veľké objemy.

 

Ale ako to vôbec môže fungovať, pýtaš sa?

 

V prvom rade. Efektívne čítanie je vizuálny proces

Slovo je symbol, ktorý niečo vyjadruje. Nejaký predmet, činnosť, jav alebo vzťah. Človek si vybaví partnera, keď sa pozrie na svadobnú obrúčku. Keď poviem slovo strom, vybavíš si obraz stromu. Myseľ nemá veľa práce.

Pri písanom slove je to zložitejšie. Tvoja myseľ najprv vidí napísané (1), potom to spracuje (2) a premení na zvuk (3). Zvuk musí spracovať tiež (4) a spojí ho s tým, čo vyjadruje (5).

Pri rýchločítaní to je inak. Myseľ najprv uvidí napísané (1) a potom to prekonvertuje (2) na význam konceptu (3). Podstatné je, že myseľ preskočí zvuk a spracovanie zvuku. Výsledkom bude kratší 3-bodový proces. A rýchlejšie spracovanie prečítaného.

 

Za druhé. Čítajú sa frázy namiesto jednotlivých slov

Ak čítaš text po jednom slove, porozumenie bude slabé. Myšlienky sú zložené z viacerých slov, nie z jedného slova. V jednom slove nie je prakticky žiaden význam.

Myseľ pri čítaní slova po slove prijíma slová bez významu alebo takmer bez významu. Dostane jeden impulz, trpezlivo čaká na druhý a potom musí čakať na tretí impulz než má niečo definitívne spracovať.

Osamotené slovo jeden nemá prakticky žiaden význam. Slovo svetlo má malý význam. A hoci slovo ráno má plnší význam ako jeden či svetlo, napriek tomu obsahuje a zachytáva menej významu ako fráza jedno svetlé ráno.

Lepšie je prečítať myšlienku naraz. Bude to rýchlejšie a porozumenie bude hlbšie. Ako keď sa učíš angličtinu. Frázy sú lepšie ako slová. Nebudeš musieť poskladať vetu slovo po slove. Vyskladáš ju z 2-3 fráz.

 

A po tretie, myseľ pracuje na plné obrátky

Zaspal si niekedy v posteli za knihou a keď si sa zobudil, zistil si, že si toho veľa neprečítal? Kedy naposledy si zabudol odstavec dve sekundy po jeho prečítaní? Koľkokrát si sa pri čítaní nudil a bol si malátny a ospalý? Nedivím sa. Pasivita vie človeka unudiť k smrti.

Toto sa nemusí diať.

Pri rýchločítaní myseľ ide na plné obrátky. Nemá čas premýšľať nad niečím iným, utekať od témy a nudiť sa. Zvýšená rýchlosť čítania urobí telo a rozum čulejšími a bystrejšími. Hlava je napumpovaná slovami a myšlienkami.

Rýchločitateľ vníma text vysoko intenzívne, bez prázdnych miest a malátnosti – a to zvyšuje koncentráciu. Spolu s vysokou koncentráciou prichádza aj porozumenie a zapamätanie.

Podrobnejšie si tieto odborné vysvetlenia môžeš prečítať kliknutím sem.

 

Čo sa v kurze dozvieš?

Ebook je rozdelený na tieto časti:

 • Ako ťa v škole učili čítať
 • Aktívne čítanie
 • Pohyby oka na nacvičenie
 • Pohyby a zlozvyky, ktoré sa musíš odučiť
 • Tréning porozumenia
 • Štruktúra textu a ako ju chápať
 • Štýly čítania
 • Prekážky, ktoré čítanie spomaľujú
 • Tréningový plán
 • Ako merať rýchlosť čítania
 • Trojfázové čítanie
 • Mikronávod ako si lepšie zapamätať knihu
 • Desať užitočných rád na záver

V prílohe sú pomôcky pre očnú gymnastiku, cvičné hárky a iné pomôcky.

 

Pre koho je kurz určený?

Pre študentov na výške a strednej

Študenti na výške a strednej. Stredoškoláci, študenti mediny, informatiky či ekonomických odborov. Hlavne pre študentov sa hodí kurz rýchločítania.

Vďaka rýchločítaniu bude štúdium menej namáhavé a zdĺhavé. Na skúšky sa naučíš rýchlejšie a nebude to tak bolieť. Učivo si začneš lepšie pamätať a rozumieť mu.

Je to dobré aj pre ambiciózneho mladého človeka. Keď čítanie nebude toľko trvať, začne to robiť pravidelne. Začne sa vzdelávať. Pomôže mu to naštudovať veci, ktoré chce vedieť. Pomôže mu to vyprofilovať a nájsť sa a spraviť krok týmto smerom. Časom to významne prispeje aj k lepšej práci.

Napríklad študentka medicíny nebude musieť sedieť za knihami 3 týždne 14 hodín za deň. A nebude riskovať, že nedokončí štúdium. S rýchločítaním zloží skúšky a stane sa doktorkou.

Alebo študent managementu. Zvládne prečítať skriptá aj odporúčanú literatúru. V krátkom čase a bez nejakej extra námahy. Skúšku zloží na áčko. A podarí sa mu úspešne absolvovať štúdium až na inžiniera.

 

Pre ľudí zarábajúcich hlavou

Malý a stredný podnikateľ. Manažér. Analytik. Pracovníci z kreatívnej oblasti – programátor, markeťák, copywriter. Ak si jeden z nich, musíš veľa študovať. Aby si si udržal a zvýšil príjem.

Získaš jednoznačnú konkurenčnú výhodu oproti tvojim konkurentom. Štúdium ti zaberie menej času, bude rýchlejšie, menej namáhavé.

Tvoj obor budeš poznať omnoho lepšie ako oni. Práci budeš rozumieť lepšie než ktokoľvek. A to sa pretaví do lepších výsledkov.

Budeš schopný zvládnuť ďaleko väčšie objemy materiálov než pri klasickom učení. Stihneš naštudovať všetky tie odporúčané zoznamy kníh. Návody a články od expertov z tvojej oblasti. Trendy a novinky. Veci, na ktoré si nikdy nemal čas.

 

V podstate rýchločítanie je pre všetkých, ktorí musia byť v neustálom kontakte s novými informáciami: študenti, manažéri, predajcovia, podnikatelia, novinári, politici, knihovníci, učitelia, zástupcovia štátnej či verejnej správy.

 

A pre koho kurz nie je?

Pre niekoho, kto si myslí, že bude vedieť všetko

Nebudeš. To sa nedá. Je toho príliš veľa a s každou prečítanou knihou chce človek prečítať ďalšie dve. Ani s rýchločítaním nebudeš expert na desiatky oblastí a tém.

 

Pre človeka, ktorý nechce pravidelne trénovať

Rýchločítanie je zručnosť ako každá iná. Naučiť sa ju vyžaduje tréning. Rovnako ako pri písaní, prednášaní, tanci, bojových športoch a hraní na gytare. Ak nie si ochotný zvyšovať rýchlosť čítania postupne, kurz rozhodne nekupuj.

 

Pre toho, kto čaká, že ovládne svet

Kráčať naproti výzvam a veľkým cieľom je správna vec. Lenže svetovláda (a nereálne sny) sú cesta do pekla. A k sebazničeniu. Hromady prečítaných kníh by nemali povzbudzovať k arogancii a povýšenectvu.

 

Ešte stále som ťa nepresvedčil?

“Pri rýchločítaní nebudem vedieť, čo čítam”

Keby to tak bolo, nikto by o ňom nepísal a nepoužíval ho. Už dávno by zapadlo do zabudnutia.

Kmitať očami bez porozumenia v podstate nemá zmysel. Čítame preto, aby sme sa vnútorne a vedomostne obohatili. Ak čítanie toto nerobí, nie je čítaním v pravom zmysle slova.

Rýchločítanie sa riadi paretovým pravidlo 80/20. Za 20% času získaš 80% informácií. A tému ľahko pochopíš. Oplatí sa ti minúť 4x viac času na získanie zvyšných 20% vedomostí? Odpovedz si sám. Niekedy áno, no zvyčajne nie.

Nevravím, že niektoré texty je nutné študovať riadok po riadku aj niekoľko týždňov. Jeden riadok sa dá študovať aj celú hodinu. Volá sa to analytické čítanie a je jedným z rôznych štýlov čítania. Používa sa na texty, ktoré chceme mať perfektne naštudované.

Rovnako ako lietadlá nevyradili bycikle, vlaky a autá, tak ani rýchločítanie nevyradí iné štýly čítania. To, že ovládaš rýchločítanie neznamená, že neštuduješ knihy detailne. A že si to poctivo nememorizuješ.

A naopak. Niektoré knihy treba čítať analyticky, no ani to neznamená, že rýchločítanie je blbosť.

 

Je to rozšírené po celom svete

Ale určite chceš viac dôkazov, že rýchločítanie nie je iba kmitanie očami, ale skutočné čítanie s porozumením. Tak tu ich máš:

Rýchločítanie bolo spopularizované v 50. rokoch minulého storočia a v 70. rokoch zažilo najväčší rozmach. Vtedy prišlo na Slovensko. Propagoval ho uznávaný jazykovedec Jozef Mistrík. A stále je tu. To dokazuje, že niečo na ňom bude.

Medzi najznámejších rýchločitateľov na svete patril americký prezident John F. Kennedy. Počas jeho prezidentovania v Bielom dome patrilo rýchločítanie medzi jeho priority. Dokázal prečítať 2500 slov za minútu. Čo je asi desaťnásobne rýchlejšie ako priemer. A každé ráno prečítal šesť novín.

V súčasnosti je Anne Jones najpopulárnejšia rýchločitateľka sveta. Vyhrala majstrovstvá sveta v rýchločítaní šesťkrát. Knihu Harry Potter – Relikvie smrti prečítala za 47 minút a 1 sekundu, hneď po jej vydaní. Jej rýchlosť čítania bola 4251 slov za minútu. Ako dôkaz dôkladného porozumenia poskytla médiám prvú recenziu Relikvií smrti na svete. Recenzia bola bezchybná.

Google nájde desaťtisíce výsledkov pri kľúčových slovám “speed reading” a “schnell lesen“. Pretože o tom píšu ľudia z celého sveta.

Tony Buzan je známa osoba v hnutí „myslových športov“. Propaguje myšlienkové mapy a spoluzakladal Olympiádu myšlienkových športov. Mala by to byť alternatíva k fyzickým olympijským hrám. Súťaží sa v piatich disciplínach, pričom jednou z nich je rýchločítanie. O rýchločítaní napísal knihu.

 

“Rýchločítanie nefunguje na odborné knihy”

Áno aj nie. Čím zložitejší  a náročnejší text je, tým pomalšie ho treba študovať. To isté platí pre objem a detaily. To je jasné.

Rýchločítaním sa zlepší obrátkovosť tvojho myslenia. Zvykneš si rýchlejšie absorbovať informácie. Bude to vidieť aj pri odbornej literatúre, ale zlepšenie bude v percentách.

Pri odborných textoch sa dá použiť veľmi účinná technika: trojfázové čítanie. Čítať nezačneš od začiatku do konca. Ale budeš postupovať jednotlivými fázami. Od jednoduchého po najzložitejšie. Výsledkom je vyššie porozumenie, kvalitné zapamätanie a rýchlejšie zvládnutie textu. Trojfázové čítanie vysvetľujem detailne v kurze.

Na kvalitné a detailné uloženie textu do dlhodobej pamäti sú pamäťové techniky. Lepšie raz použiť pamäťovú techniku, ako text čítať dokola.

A vlastne aj keby to vôbec nefungovalo, vôbec to nevadí. Koľko odbornej literatúry, ktorú treba študovať týždne, čítaš? Minimum. Väčšina textu sú emaily, blogy a články, bežné knihy, ebooky. Tu to funguje naplno.

Takže moja odpoveď je: Nie, rýchločítaním nedáš Bohatstvo národov za dva dni. Ale áno, budeš s ním pracovať ďaleko efektívnejšie ako keby si ho čítal klasickým spôsobom.

 

“Mne to bude trvať dlho”

Nemalo by. Ak budeš trénovať 3 krát za týždeň. Po prvom týždni uvidíš výrazné zlepšenie. Následne to pôjde pomalšie. Postupne ťa prevediem zložitejšími a zložitejšími cvičeniami. Na konci prvého mesiaca pravdepodobne budeš nadšený z tvojej novej rýchlosti čítania.

 

Zrýchlenie čítania o 10% je tiež super

Rýchločítanie (a celkovo efektívne učenie) sa dosť podobá na time management. Štúdium je niečo, čo ľudia robia opakovane a pravidelne. Preto je logické hľadať cestu, ako zlepšiť pomer výkon za čas. Akurát time management je pre pracovné úlohy – a efektívne učenie pre štúdium.

Ak čítaš každý deň približne hodinu, tak aj 10 percentné zrýchlenie čítania bude neuveriteľne prínosné. Tých 10 percent by si ušetril každý deň. Odteraz po celý život. Nasledujúcich 30, 35 rokov. Malé zrýchlenie, ktoré sa často opakuje, sa sčíta do obrovského zlepšenia.

A teraz si predstav, koľko času získaš pri dvojnásobnom či trojnásobnom zvýšení rýchlosti čítania! Určite tisíce hodín. Budeš ich mať voľné – na rozdiel od druhých. A budeš ich môcť použiť na niečo užitočné. Skvelé, nie?

 

Neboj sa, nebudeš kupovať mačku vo vreci

Pozri si ukážky z knihy, ktorá ti pomôže čítať rýchlejšie:

                              

                             

V kurze sú tie najefektívnejšie cvičenia a detailne rozobraná technika rýchločítania.

Ale ak chceš najprv vyskúšať pár cvičení, tak odporúčam tento článok.

 

Presvedčil som ťa? Tak si kúp kurz a čítaj oveľa rýchlejšie

kurz rýchleho čítania

Cena: 14,89 €

 

Už čoskoro v predaji!

 

Najčastejšie kladené otázky

 • Čo musím urobiť, aby mi to fungovalo?

Musíš ísť do akcie. Prečítať ebook a raz to skúsiť nestačí. Tak ti to fungovať nebude. Úplne novú vec na prvý pokus dobre nespravíš. Ako zareaguje väčšina ľudí? Povedia: “Nefunguje to, kašlať na to, je to nejaká blbosť.”

Ak tá technika funguje tisícom ľudí po celom svete no tebe nie, tak veríš, že problém bude v stratégií? Alebo vo forme, akou si ju uplatnil? Niektoré veci treba skúsiť dva, tri, štyri krát. Až následne to zaklapne.

Keď sa dozvieš novú stratégiu, ale na prvý krát ti to nevyšlo. Má zmysel opakovať ju niekoľkrát, až kým sa do toho nedostaneš? Až dokým nebudeš v bode, kedy naozaj čítaš dajme tomu 2x rýchlejšie?

 • Ako bude prebiehať môj výcvik?

Kurz rýchločítania má formu ebooku. V ňom je vysvetlená teória rýchleho čítania typu správne a nesprávne pohyby oka a konkrétne cvičenia. Príloha obsahuje cvičné hárky, tréningový plán, kalendáre a iné pomôčky. Po naštudovaní ebooku a zoznámení sa s prílohami môžeš začať cvičiť.

Je len a len na tebe, ako často budeš trénovať. Odporúčam trénovať trikrát týždenne. Dokým nedosiahneš rýchlosť, s ktorou si spokojný.

 • Ako prebieha objednávka?

Zatiaľ sa dá platiť iba kartou. Klikneš na tlačídko vyzývajúce ku kúpe. Presmeruje ťa to na koší, kde zadáš osobné údaje a následne na platobnú bránu. Po potvrdení platby si môžeš ebook okamžite stiahnúť. Druhýkrát bude doručený na tvoj email.

 • Je bezpečné tu nakupovať?

Áno, je. Platby kreditnou kartou spravuje slovenská spoločnosť Pay Solutions, a.s. U nich si prenajímam platobnú bránu. Je to to isté ako PayPal, akurát od inej spoločnosti. Ide o regulovaný subjekt pod dohľadom štátu, ktorý musí dodržiavať bezpečnostné kritéria. Ja, samozrejme, údaje platobnej karty nevidím

 • Čo ak ebook omylom vymažem z pc?

Napíšeš mi správu cez kontaktný formulár v sekcii kontakt a pošlem ti ho znovu.

 

Rýchločítanie: výhodná investícia do celého života

Kurz rýchločítania bude patriť medzi najvýhodnejšie investície, aké si v živote urobil. Lebo ti zmení život závratným spôsobom. Z dlhodobého hľadiska ti pomôže zlepšiť život, dosiahnuť osobné ciele a zarábať viac. Žiť naplnený a šťastný život. Dosiahnuť skvelé výsledky v práci. Oslobodiť sa z limitovaného spôsobu uvažovania a pustiť sa do niečoho nového. Mať prehľad a rozumieť veciam.

Prínosy ti budú tiecť nielen dnes, o týždeň, alebo tento rok, ale po celý život. Kurz nebude len nejaký ebook, ktorý časom odložíš. Rýchločítanie budeš môcť používať po celý život. Ďalších pár desiatok rokov. Stane sa bežnou súčasťou tvojho života. Časom to nebudeš ani vnímať. Automaticky začneš odbornú knihu čítať na tri fázy a skombinuješ to s pamäťovými technikami.

Číselne povedané:

Jednorázová platba v hodnote niekoľkých pracovných hodín = Oveľa rýchlejšie čítanie po celý život. Ďalších 30, 35, 40 rokov.

Je to na tebe. No pamätaj, že len málo vecí ti pomôže tak veľmi, ako rýchločítanie.

 

Garancia vrátenia peňazí

Som presvedčený, že kurz rýchločítania naplní tvoje očakávania.

Preto dávam 100%-nú garanciu vrátania peňazí na 90 dní. Kedykoľvek v priebehu troch mesiacov od kúpi môžeš požiadať o vrátenia peňazí. Vrátim ti plnú cenu produktu. Bez udania dôvodu. Peniaze ti pošlem na účet okamžite. Bez nepríjemných a dotieravých otázok. Rýchlo, ešte v ten deň. Bez nutnosti poslať nejaký dôkaz, že ti to nešlo. Nič také nechcem.

A je mi úplne jedno, že uplatnenie záruky bude v 89. deň, v 23 hodine 59 minúte a 59 sekunde. Peniaze ti vrátim.

 

Celé riziko a všetky náklady na objednávku beriem na seba. Pre teba to je nákup bez najmenšieho rizika. Tak pevne som presvedčený, že kurz rýchločítania splní moje sľuby.

Nie je v tom žiaden háčik. Hoci sa nájdu špekulanti, ktorí to zneužijú, väčšina ľudí je čestná. A práve o tú väčšiu by som mohol prísť, ak by sa bála, že kúpou u mňa príde o peniaze. Ebook je kvalitný, takže sa nebojím, že by mi ho klienti vo veľkom vracali.

 

Presvedčil som ťa? Tak si kúp kurz a čítaj oveľa rýchlejšie

kurz rýchleho čítania

Cena: 14,89 €

 

Už čoskoro v predaji!

 

P.S.: Predstav si to, čítať dvakrát rýchlejšie…

Ak sa dho učíš na skúšku. Ak pokukávaš po doporučenej literatúre. Ak si frustrovaný z dlhého zoznamu vecí, ktorý si chceš naštudovať, ale nemáš čas. Ak by si rád čítal, len je to nudné, namáhavé a zdĺhavé. Ak čítaš každý deň a pravidelne sa vzdelávaš. Ak premýšľaš, čo by si už mohol vedieť a kde by si mohol byť, ak by si toho vedel viac…

Tak potom neváhaj a kúp si kurz rýchločítania. Je to to pravé pre teba.