V knihách nájdeme všetko. Oplatí sa platiť za drahé kurzy? Päť pádnych dôvodov, prečo áno

Z kníh sa dá naučiť programovanie, photoshop aj facebook marketing. Oplatí sa teda platiť stovky eur za drahé kurzy? Veď knihy sú viac ako desaťnásobne lacnejšie, preboha. Tu sa dozvieš, prečo áno.

#1: Získaš overené vedomosti

Tvoje vedomosti nebudú zbierka internetových článkov a stiahnutých free ebookov. Skompletizuješ si ich. Takže to budeš vedieť na sto percent. Budeš to vedieť robiť ako vo veľkej firme – by the book.

Vďaka certifikátu teda zamestnávateľ uvidí, že to vieš určite. Šanca, že zamestná práve teba sa zvýši.

Pretože tvrdiť, že si si to naštudoval a že to ovládaš je tvrdenie proti tvrdeniu.

Možno si sa to učil z nejakého pofidérneho ebooku z Amazonu – a nie od známej autority.

Manažér ťa môže aj preskúšať. Lenže môžeš mať medzery, niektoré veci si nevyložiť korektne, atď.

Pri “overenom” kandidátovi tieto starosti – a prípadné náklady – odpadajú. Čo ale pribúda je šanca, že ten job dostaneš.

#2: Myslíš to vážne

Ľudia majú peniaze radi. Strážia si ich. Prísť o peniaze bolí. Pri väčších nákupoch sa niekedy dostaví stresová fyzická reakcia.

Keď minieš veľký balík peňazí na vzdelanie v jednej oblasti, každý personalista a manažér ihneď pochopí, že to myslíš vážne. Že je to tvoja priorita a že máš o pozíciu seriózny záujem.

#3: Je to záväzok

Minúť peniaze na drahé kurzy je záväzok voči sebe samému. Ocitneš sa v bode, kedy nemôžeš prestať. Prišiel by si o všetky zainvestované peniaze. Pritom stačí už len kúsok, povieš si v duchu.

Proste to musíš dotiahnuť do zdarného konca a nájsť si job. Keď si do toho vrazil také peniaze…

Tvoj a najväčšia šanca je pokračovať v tom, čo robíš.

#4: Dostaneš aktuálne vedomosti

Knihy môžu byť neaktuálne, nemusia obsahovať informácie relevantné na danom národnom trhu.

Nedozvieš sa vychytávky, novinky, aktualizácie a trendy.

Nedozvieš sa tam o atypickom nákupnom správaní Slovákov a Čechov, priemerné konvezné pomery na Slovensku, aký zákazníci u nás nakupujú najviac, atď.

Zistiť tieto veci vlastnou skúsenosťou by trvalo mesiac až roky.

Tu už nie je čo viac napísať. Toto je ono, dostaneš aktuálne vedomosti. S nimi budú tvoje rozhodnutia a výsledky omnoho lepšie.

#5: Nakopne ťa to

Bez nadšenia prichádzame o energiu a tiež o výkonnosť.

Možno si na nete niečo čítal. Akurát že nevieš, či to je správne alebo či totálny blud. Máš pochybnosti. Nie si si istý. Ťažko dôverovať akémusi videu na nete. Tak to nebudeš vykonávať na plný výkon (alebo vôbec).

Nedá sa stratégiu vykonávať na plný výkon, ak o nej máš nejaké pochybnosti.

Keď máš overené vedomosti z plateného kurzu, veríš návodu aj sebe. Vôbec nevadí, že si sa dozvedel to isté, čo na nete. Teraz máš istotu, že to je funkčné. Veríš tomu. Vieš, že je to bomba vec. Tak do toho ideš s nadšením, energiou a naplno.

De facto si si zaplatil za nadšenie a produktivitu.

Toto bolo päť dôvodov, prečo sa oplatí dávať peniaze za drahé kurzy: overené vedomosti, myslíš to vážne, je to záväzok, aktuálne vedomosti, nakopne ťa to.

Ak uvažuješ, že sa budeš vzdelávať aj takýmto spôsobom, určite kráčaš správnym smerom. Len tak ďalej.

About the author

Som zakladateľ Bezbolestného učenia a pomáham ľuďom učiť sa správne. Tejto téme sa venujem od roku 2014. Na blogu nájdeš články o vzdelávaní a návody a rady ako sa učiť. Moje návody sú unikátne v tom, že sa zameriavam na logicko-slovné porozumenie. Viac o mne sa dozvieš v mojom príbehu.