Vaše výsledky

Takže, ako hodnotiť ebook 8 pamäťových krokov Michala Compela? Najprv by som mala napísať, prečo som ju potrebovala a ako som sa k nej dostala. Prihlásila som sa na akreditovaný kurz “Mzdy a personalistika”, čo som potrebovala absolvovať kvôli profesijnému rastu. Vzhľadom na môj vek (41) sa mi už veľmi ťažko učilo a tobôž pamätalo siahodlhé a nudné učebné materiály akým Zákonník práce a ďalšie s tým súvisiace zákony sú. Potrebovala som systém učenia, ktorý mi zabezpečí trvalé zapamätanie si učiva. Na internete som naďabila na už spomínaný ebook. Priznám sa, bola som skeptická. Po jeho prečítaní som bola presvedčená, že toto je ten spôsob učenia, ktorý potrebujem. Ebook veľmi jednoducho vysvetľuje ako sa učiť s doživotným zapamätaním. Spočiatku to išlo ťažko, ale každým dňom to išlo ľahšie a ľahšie. Každým jedným krokom som sa hlbšie dostávala k podstate učiva, ktoré som pomocou týchto krokov hravo pochopila. Nakoniec som učivo zvládla za dva týždne a skúšku som urobila na plný počet bodov. A verím tomu, že si ho ešte dlho budem pamätať. Michal, ďakujem ti za cenné rady a podporu, ktoré mi v neposlednom rade výrazne pomohli. Prajem ti do budúcna ešte mnoho napísaných ebookov s podobnými témami.

Viktória
8 pamäťových krokov, absolventka akreditovaného kurzu Mzdy a personalistika

V mojom prípade som čelil skúške, kde bolo nevyhnutné zapamätať si obrovský objem rôznych delení a vymenovávaní. Predstavte situáciu, kde máte 40 strán a pri každej si musíte zapamätať cca 30- 40 podstatných slov, ktoré vyplývajú z nejakého delenia. To som vynechal ešte tie menej podstatné. Vedel som že na teste, ktorý dostanem sa na tie delenia budú pýtať a počul so, že test má byť zákernejší. V mojom prípade bola jadrom môjho učenia technika klúčových slov, ktoré som si pracne spísal a potom robil výdaje. Využíval som však aj ostatné pamäťové kroky počas učenia. Učivo bolo veľmi náročné na samotné memorovanie, preto keď som sa naučil kľúčové slová, išlo to ľahko. Napokon som s prehľadom spravil skúšku ISTQB základný level a to na 93 percent. Pritom som nevyužil ani polovicu vyhradeného času. Po týždni som si cvične vyskúšal, či si pamätám takto viaceré zložité delenia. Zistil, som že si pamätám viac ako polovicu z každého zložitého delenia. Týmto som sa cítil byť motivovaný pre trvalé zapamätanie celého učiva časom.

Alexander Gregor, 29r., BRATISLAVA
8 pamäťových krokov, absolvent ISTQB certifikátu, doktorand na Trnavskej univerzite

Ze je to pisane z praxe. Vravi o vlastnych skusenostiach, ale dava na vyber aj ine. Zatial este zapasim. Cakam, kedy to mozog prijme. Nejde to naraz ako sme boli upozorneni. Ale verim ze do 3. mesiacov to pojde.

Darina
Kurz rýchločítania